Existujú dôvod prečo si požičiavať z nebankovky?

Nebankovky umožňujú záujemcom získať peniaze za menej prísnych podmienok. Nie vždy to tak je, ale niekedy môže záujemca peniaze získať aj so záznamom  v úverovom registry.  Záznam v registri dlžníkov vás môže limitovať v získaní výhodnejšej pôžičky, lízingu na nákup nejakého stroja, automobilu a podobne. Poisťovne, banky – lízingové firmy totiž obvykle register overujú,  potrebujú sa totiž uistiť či pre nich pôžička nebude príliš riziková.

Záznam v registri dlžníkov spravidla znamená vyššie riziko nesplácania peňazí zo strany dlžníka. Na druhej strane každý zákazník si preveruje, či je daná banka spoľahlivá a či úver vyhovuje možnostiam zákazníka. V bankovom sektore je väčšie riziko na strane bankovej spoločnosti, ale čo v prípade slabo regulovaných nebankoviek?

Hodnotenie a Recenzie pôžičiek

Keď už si hľadáte nebankové pôžičky, nebankovú spoločnosť si vždy preverte.  Obráťte sa na odborníka, známych alebo osoby, ktorým dôverujete a o ktorých viete, že už majú podobnú skúsenosť. Recenzie a skúsenosti sú v tomto prípade doslova na nezaplatenie.

nebankovkyJe možné sa stretnúť  s falošnými  recenziami pôžičiek, či už pozitívnymi alebo negatívnymi. Ak už sa rozhodujete  na internete, vždy si overte zdroj, odkiaľ čerpáte informácie
B. Papronsky, špecialista na nebankové pôžičky

Ďalším dôležitým krokom pri hľadaní výhodnej pôžičky je porovnanie úverových produktov jednotlivých nebankových firiem. Jednoducho si vybrať pôžičku , ktorá má najvýhodnejšie podmienky, najlepšie recenzie a pozitívne  skúsenosti zákazníkov. V neposlednom rade je veľmi dôležité akým spôsobom firma komunikuje a zverejňuje informácie o svojich produktoch.

S výberom vám pomôže aj množstvo špecializovaných finančných portálov . Nájsť však objektívny a nestranný pohľad na úverový produkt od banky, alebo nebankovky nieje ľahké. Opäť je potrebné skúmať dôveryhodnosť zdroja, odkiaľ informácie čerpáte. V tomto prípade platí: dobrá rada nad zlato, pretože zlým výberom si môžete finančnú situáciu rýchlo zhoršiť. Naopak, dobrým výberom ušetríte a získate potrebnú hotovosť kedykoľvek potrebujete.

Comments are closed.